China pajisje të lëngshme azotit Prodhues dhe Furnizues | LDH

pajisje të lëngshme azot

Përshkrim i shkurtër:

liquid nitrogen equipment Plant data NO. LN80-A LN120-A LN240-W LN500-W LN720-W LN1000-W LN1200-W Capacity(L/day) 80 120 240 500 720 1000 1200 Capacity (L/h) 3 5 10 20 30 40 50 Power(kW) 8 9 11 20 25 35 40 purity(99%~99.999%) 99.9% 99.9% 99.9% 99.9% 99.9% 99.9% 99.9% Outlet (MPaG) ≥0.8 ≥0.8 ≥0.8 ≥0.8 ≥1.6 ≥0.8 ≥1.6 Power supply 380/50Hz 380/50Hz 380/50Hz 380/50Hz 380/50Hz 380/50Hz 380/50Hz Cooling air air water water water water water Water cooling(m3/h) —...


  Detail Product

  Produkt Tags

  pajisje të lëngshme azot

  Ddhënat Plant

  NO. LN80-A LN120-A LN240-W

  LN500-W

  LN720-W

  LN1000-W

  LN1200-W

  Kapaciteti (L / ditë) 80 120 240 500 720 1000 1200
  Kapacitet (L / h) 3 5 10 20 30 40 50
  Fuqia (kW) 8 9 11 20 25 35 40
  pastërtinë (99% ~ 99,999%) 99.9% 99.9% 99.9% 99.9% 99.9% 99.9% 99.9%
  Dalje (MPaG) ≥0.8 ≥0.8 ≥0.8 ≥0.8 ≥1.6 ≥0.8 ≥1.6
  furnizimi me energji elektrike 380 / 50Hz 380 / 50Hz 380 / 50Hz 380 / 50Hz 380 / 50Hz 380 / 50Hz 380 / 50Hz
  ftohës ajror ajror ujë ujë ujë ujë ujë
  Ftohja e ujit (m 3/ h) - - ≥4 ≥8 ≥12 ≥15 ≥20

  LDH seri pajisje të lëngshme azotit është i bazuar në parimin e adsorption presion ndryshueshme. Cilësi të lartë të karbonit sitë molekulare është përdorur si adsorbent. Nën presion të caktuar, azotit është prodhuar nga ajri.

  Pas pastrimi dhe tharje ajri i ngjeshur, adsorption presion dhe decompression kryhen në absorbimit.

  Për shkak të efektit kinetike, shkalla e difuzionit të oksigjenit në sitë karbonit molekulare është shumë më e lartë se ajo e azotit. Kur adsorption dështon për të arritur ekuilibrin, azotit është pasuruar në fazën e gazit për të formuar azotit përfunduar.

  Pastaj decompression të presionit atmosferik, adsorbents të hequr adsorption e oksigjenit dhe papastërtitë e tjera, për të arritur rigjenerimin.

  Në përgjithësi, dy kullat adsorption janë ngritur në sistem, një kullë është adsorbed për të prodhuar azotit, dhe kulla tjetër është desorbed dhe rilindur, e cila është e kontrolluar automatikisht nga programi PLC, në mënyrë që të dy kullat rrotullohen alternuar.

  Përfunduar azoti është prodhuar pas nga frigorifer Stirling për të prodhuar azot të lëngshëm.

  Rrjedhin tabelë e pajisjeve të lëngshme azotit

  generator2 likuid n2pajisje të lëngshme azot Klasa

  1.Unique CMS mbrojtje janë përdorur për të zgjatur jetën e CMS;

  zinxhir 2.Nitrogen çlirohet sistem automatik ajër perdoret per te garantuar cilësinë e azotit;

  3.Air cilindër Presioni janë përdorur për të shmangur CMS chalking nga ndikimi i ajrit me shpejtësi të lartë;

  Dizajni 4.Reasonable strukturore janë të siguruar transportin, heqjen dhe instalimin më të lehtë;

  5.Easy për t'u përdorur, plug dhe luajnë.

  pajisje të lëngshme azot të pajisjeve të prodhimit

  makinë bevelling

  lakimi roll

  makine automatike saldim

  zorrë prestar automatike

  Automatike arc-mbytur saldator


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne